هرمزگان در صدر مصوبات استانی رئیس جمهور قرار گرفت؛ ۳۶ هزار میلیارد اعتبار و تسهیلات مصوب شد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس؛ مهدی دوستی امشب در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کار آماده‌سازی مصوبات تقریبا از 2ماه پیش آغاز شده بود و با توجه به اینکه ما در 23 آبان یک زلزله را داشتیم و یک ماه پیش از سفر رئیس جمهور بحث سیل را داشتیم. 

وی افزود: این 2 اتفاق موجب شد که در سفر رئیس جمهور به هرمزگان مصوبات خوبی بگیریم و بخش زیادی از مصوبات برای آبادانی استان اخذ شود و بیش از 22هزار میلیارد تومان در بخش اعتبارات و بیش از 14هزار میلیارد تومان در بخش تسهیلات مصوب شد. 

استاندار هرمزگان گفت: در این سفر همچنین یک میلیارد دلار در پخش ارزی مصوب شد که در واقع اولین یا دومین استان در زمینه اخذ مصوبات بودیم که در نوع خود بی‌نظیر است. 

وی‌افزود: ما حدود 145 مصوبه داشتیم و 660 طرح مشمول تسهیلات حمایتی شد که نشان دهنده نگاه ویژه‌ای است که آقای رئیس جمهور و دولت به استان داشتند.

استاندار هرمزگان بیان‌کرد: ما تمرکز ویژه‌ای روی رشد اقتصادی داشتیم و عمده‌ترین مصوبات دولت در سفر استانی به هرمزگان در بخش‌های شیلات و کشاورزی، راه و زیرساخت‌ها، گازرسانی و تامین آب روستاها و شهرها است.

دوستی با اشاره به بازسازی منازل زلزله‌زدگان هرمزگانی ادامه‌داد: با توجه به قول مساعدی که آقای رئیس‌جمهور در زمینه تامین اعتبارات دادند بنا داریم بخشی از منازل مردم را تا انتهای بهمن‌ماه تحویل دهیم و بخش دیگری را نیز با رسیدن اعتبارات تا پایان سال به مردم زلزله‌زده تحویل دهیم چرا که در همین باران یکی از دغدغه‌های ما شرایط مردم زلزله‌زده بود.

نبود اعتبارات و تجهیزات لازم ارتقاء اینترنت را در “کوهرنگ” با مشکل روبه‌رو کرده است
20 هزار میلیارد ریال اعتبار برای آبادانی استان‌ها در بودجه 1401 در نظر گرفته شد
استاندار گیلان: رفع معضل پسماند استان‌های شمالی نیازمند اعتبار بیشتری از محل بودجه 1401 است

وی عنوان‌کرد: ما عوامل فقر در استان را باید در ارکان مختلفی بسنجیم که یکی در کمبود زیرساخت‌ها است که یکی از اولویت‌های ما در این حوزه بخش آب است ما تا قبل از همین بارش روزانه چندصد روستا را به وسیله تانکر آبرسانی می‌کردیم و این بارش‌ها به ما کمک کرد اما قطعا ما در یک جاهایی کسری زیرساخت یا فرسودگی زیرساخت را داریم که با توجه به قول مساعدی که از طرف وزیر نیرو داده شد امیدواریم از مشکلات این بخش را برطرف کنیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان‌کرد: بخش دیگر ما که شاخص فقر را خیلی تشدید کرده‌است برنامه‌های اشتغال است؛ صنایعی که در استان تاسیس شده‌است متاسفانه صنایع بزرگ مقیاسی بوده‌است که نسبت سرمایه‌گذاری به اشتغال بالایی دارد و در واقع تقریبا با هر یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری یک شغل در آن‌ها ایجاد شده‌است و همچنین ما چالش عدم بکارگیری نیروهای بومی را نیز داشتیم که با توجه به تأکیدات و دستور آقای رئیس جمهور در بخش اشتغال هم اتفاقات مناسبی رقم بخورد و در بحث زنجیره ارزش صنایع بزرگ بتوانیم زنجیره را تکمیل کنیم.

864/ ع

هرمزگان در صدر مصوبات استانی رئیس جمهور قرار گرفت؛ ۳۶ هزار میلیارد اعتبار و تسهیلات مصوب شد