کسب رتبه برتر کشور توسط شورای آموزش و پرورش استان همدان

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، سه شنبه در همایش هفته شوراهای آموزش و پرورش که به صورت کشوری برگزار شد، براساس ارزیابی‌های صورت گرفته در جهت میزان تحقق اهداف و مأموریت‌های شورای آموزش و پرورش استان‌های مختلف کشور توسط اداره کل شوراهای وزارت متبوع، شورای آموزش و پرورش استان همدان حائز مقام برتر در سطح کشور شد.

در این همایش بر لزوم توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و سند راهبردی آموزش و پرورش، تلاش بر تحقق اهداف انقلاب اسلامی و اسناد بالا دستی با رویکرد مردمی شدن و تربیت در تراز انقلاب اسلامی تاکید شد.

گفتنی است؛ شوراهای آموزش و پرورش در استان‌ها و شهرستان‌ها به منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره گیری از تمامی منابع و امکانات، جهت تأسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و تسهیل در فعالیت‌های اجرایی آموزش و پرورش تشکیل شده است.
شوراهای آموزش و پرورش بر مدار قانون مصوب مجلس شورای اسلامی حلقه اتصال و پیوند مشارکت‌های مردم و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در نظام تعلیم و تربیت هستند.
هفته پژوهش به منظور پاسداشت مشارکت بخش‌های مختلف جامعه در حمایت و همراهی با برنامه‌های آموزش و پرورش و بسط فرهنگ مشارکت هفته پایانی دی ماه نام گذاری شده است و هرسال با حضور مقامات عالی دولت از شوراهای برتر کشور تجلیل می‌شود.

کسب رتبه برتر کشور توسط شورای آموزش و پرورش استان همدان