خاموشی شبکه برق ۲۱۰ روستای کردستان مرتفع شد

خبرگزاری ایسنا

هیوا لهونیان در گفت‌وگو با ایسنا از اتصال مجدد شبکه برق ۲۱۰ روستای استان به شبکه سراسری برق خبر داد و اظهار کرد: شبکه برق۲۱۳ روستای استان که به دلیل بارش شدید برف قطع شده بود اکنون به ۳ روستا کاهش یافته و خوشبختانه برق ۲۱۰ روستای استان کردستان پایدار است.

وی با اشاره به اینکه شبکه برق ۸ روستا تا شب گذشته به دلیل مسدود بودن محورهای مواصلاتی قطع بود، افزود: به دلیلی صعب العبور بودن مسیر و آب وهوای نامساعد دسترسی به این روستاها سخت و امکان حضور اکیپ‌های واحدهای عملیات و اتفاقات برق با تجهیزات لازم در این روستاها وجود نداشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بیان کرد: به همین دلیل علارغم شرایط سخت و نامناسب، اکیپ های واحدهای عملیات و اتفاقات برق با بسیج تمام امکانات و حتی با استفاده از چهارپایان در روستاهای بدون برق حضور یافته و با صعود به مناطق مرتفع در روستاها موفق شدە‌اند از شب گذشته تاکنون شبکه برق ۵ روستای قطع شده در مریوان، کامیاران و دیواندره را به شبکه سراسری متصل نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط شبکه برق ۳ روستای ژیوار، بلبر و کلجی قطع می باشد که به‌محض بازگشایی محورهای مواصلاتی شبکه برق این روستاها نیز برقرار می‌شود.

 

خاموشی شبکه برق ۲۱۰ روستای کردستان مرتفع شد