افزایش فوتی های تصادفات درون شهری در خراسان شمالی/ گلایه از مصوباتی که اجرا نمی شود

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، مهدی رشیدی در جلسه شورای همتای استان که با حضور اعضا برگزار شد، اظهار کرد: این موضوع اصلا قابل قبول نیست که درون شهرهای استان شاهد افزایش وقوع تصادفات و فوتی ها باشیم.

وی افزود: شهرداری ها، پلیس و سایر دستگاه های دخیل در این موضوع باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا این روند متوقف شده و روند معکوس بگیرد.

وی با بیان اینکه ادارات و دستگاه های استان باید به تمام مصوبات شورای همتا به عنوان مرجعی برای تصمیمات حوزه ترافیک استان، احترام گذاشته و آن ها را اجرایی کنند تاکید کرد: کم کاری ها در این حوزه قابل قبول نیست.

رشیدی تصریح کرد: مدیران نیز باید شخصا در این جلسات شرکت کنند و به غیر از زمان های برگزاری جلسات با مقامات بالادستی و شرایط خاص، بهانه ای قابل قبول نخواهد بود.

مدیرکل دفتر فنی استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه با اشاره به افزایش تعداد فوتی های ناشی از تصادفات درون شهری در استان گفت: این موضوع در حالی است که باید با اقدامات خود بتوانیم آمار را کاهش دهیم نه آنکه جزو رتبه داران کشور در تعداد فوتی ها باشیم.

مصطفی وثوقی اظهار کرد: در سال های ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۲۸ و ۳۴ نفر فوتی در شهرهای استان داشتیم و این تعداد طی ۱۲ ماه سال گذشته به حدود ۴۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه پیش از این، بیشترین آمار فوتی های ناشی از تصادفات درون شهری استان با ۳۸ فوتی مربوط به سال ۹۵ بوده است، اعلام کرد: اکنون بیش از آن سال فوتی در معابر شهری داریم و باید به صورت ویژه به آن بپردازیم.

وی با اشاره به مصوبات شورای همتا در سال های گذشته، گفت: یکی از معابر اصلی که در بجنورد سبب تصادفات و فوت شدن عابران پیاده می شود، بلوار ولایت است که چندین سال است ایمن سازی آن مصوب شده اما شهرداران مختلف مرکز استان از انجام این مصوبه به دلایل مختلف خودداری کرده اند.

وثوقی به موضوع دوربین های هوشمند نیز اشاره کرد و افزود: چندین سال است که تعدادی دوربین برای کنترل هوشمند و ثبت تخلفات خریداری شده اما علی رغم پیگیری های بسیار از سوی استانداری، توسط شهرداری نصب نشده است.

وی با گلایه از این موضوع گفت: به نظر می رسد باید پیگیری برای این اتفاقات روند قضایی به خود بگیرد تا منتج به نتیجه شود.

گفتنی است، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی نیز در این جلسه حاضر بود.

https://dailybulletin.ir/22/05/2022/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%81%d9%88%d8%aa%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%81%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%b1/