حباب سکه ۱۱۰ هزار تومان کاهش داشت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه ایرنا، بررسی بازار سکه و طلا در هفته پایانی دی ماه حاکی است سکه طرح جدید روز ابتدایی هفته را کاهشی آغاز کرد و با ۱۸۰ هزار تومان افت قیمت با رقم ۱۲ میلیون و ۱۵۴ هزار تومان معامله شد. افت بهای سکه روز یکشنبه نیز ادامه داشت و به ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان رسید.

سیر نزولی قیمت سکه طرح جدید در اواسط هفته نیز ادامه داشت به این ترتیب که روز دوشنبه برابر ۱۲ میلیون تومان بود و یکشنبه وارد کانال ۱۱ میلیون تومان شد و به رقم ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

بهای سکه در روزهای پایانی هفته به ترتیب برابر ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان و ۱۲ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان داد و ستد شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته گذشته در نوسان بود و در دوره‌ای کاهش و گاهی نیز افزایش داشت. به این صورت که روز شنبه و یکشنبه به ترتیب برابر یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومان و یک میلیون و ۲۰۱ هزار تومان رسید.

روز دوشنبه هر گرم طلای خام افت قیمت ۱۵ هزار تومان ارزان شد و فردای آن روز چهار هزار تومان رشد قیمت داشت. در روز چهارشنبه قیمت آن برابر یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان بود و در آخرین روز هفته یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان معامله شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته همچون هفته‌های گذشته در کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در ابتدای هفته برابر پنج میلیون و ۱۸۹ هزار تومان، یکشنبه پنج میلیون و ۲۰۳ هزار تومان بود.

روز دوشنبه بهای هر مثقال طلا ۶۵ هزار تومان کاهش قیمت را ثبت کرد اما دوباره در روز دوشنبه به نرخ پنج میلیون و ۱۵۷ هزار تومان رسید.

بهای هر مثقال طلا در روزهای پایانی هفته برابر پنج میلیون و ۲۱۴ هزار تومان و پنج میلیون و ۲۶۸ هزار تومان رسید.

برپایه این گزارش، قیمت اُنس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک‌هزار و ۸۰۸ تا یک‌هزار و ۸۲۲ دلار نوسان داشت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران امروز (جمعه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت:در حالیکه پس از شروع سال نو میلادی نوسانات کمی را شروع کرده بود هفته گذشته نیز سیر نزولی قیمت‌ها با توجه به کاهش قیمت ارز و انس جهانی اتفاق افتاده بود . 

محمد کشتی آرای افزود: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه قیمت انس جهانی به طور ناگهانی و به دلیل تحولات بازارهای نفت۲۰ دلار افزایش یافت و نرخ ارز نیز کمی رشد داشت در نتیجه از روز شنبه گذشته تا چهارشنبه سیر نزولی قیمت‌ها را داشتیم اما در روز پنجشنبه قیمت انواع سکه و طلا و افزایش یافت. 

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه معاملات در بازار روال عادی داشت حباب سکه با کاهش همراه بود و در نتیجه عرضه و تقاضای مناسب حباب سکه در آخرین معاملات روز پنجشنبه به ۲۸۰ هزار تومان تغییر قیمت پیدا کرد و نسبت به اول هفته ۱۱۰ هزار تومان کاهش داشت. 

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درخصوص پیش‌بینی قیمت‌ها در هفته آینده گفت: با توجه به تحولات سیاسی و منطقه‌ای نمی‌توان اظهارنظر کرد. 

حباب سکه ۱۱۰ هزار تومان کاهش داشت