شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۳۰ میلیون نفر گذشت+جدول

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان -شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۳۳۱ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۷۳ نفر، شمار جان باختگان به ۵ میلیون و ۵۶۳ هزار و ۷۹۰ نفر و شمار بهبودیافتگان به ۲۶۹ میلیون و ۹۰ هزار و ۳۱۷ نفر افزایش یافته است.

۱۰ کشور نخست جهان در ابتلا به ویروس کرونا

بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، تا این لحظه آمریکا همچنان با بیش از ۶۷ میلیون نفر، هند با بیش از ۳۷ میلیون نفر، برزیل با بیش از ۲۳ میلیون نفر، انگلیس با بیش از ۱۵ میلیون نفر، فرانسه با بیش ۱۴ میلیون نفر‏، روسیه و ترکیه با بیش از ۱۰ میلیون نفر، ایتالیا، اسپانیا و آلمان با بیش از ۸ میلیون نفر در صدر جدول بیشترین مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

جدول مبتلایان و جانباختگان کرونا

در این جدول شمار کل مبتلایان در ستون «Total Cases»، تعداد کل جان‌باختگان در ستون «Total Deaths» و آمار کل بهبودیافتگان در ستون «Total Recovered» قرار گرفته‌اند.

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشور‌های جهان با موارد ابتلا به کرونا در کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت همه‌گیر بودن این بیماری را تائید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۳۰ میلیون نفر گذشت+جدول