گاف سعودی‌ها در حمله به مرکز اتصال اینترنت جهانی در یمن و ایجاد اختلال در شبکه اینترنتی کویت

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان– جنگنده‌های عربستان سعودی در حملات خود به الحدیده، با هدف قرار دادن مرکز اتصال اینترنت جهانی به یمن علاوه بر قطعی کامل اینترنت این کشور، باعث تضعیف و کاهش سرعت اینترنت در کویت نیز شده اند.

به گزارش روزنامه الانباء چاپ کویت، سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات این کشور فاش کرد کابل دریایی بین المللی فالکون متعلق به شرکت «جی سی ایکس» در خارج از آب‌های منطقه‌ای کویت قطع شده است و به همین علت در روند فعالیت برخی بخش‌های بین المللی که با این کابل کار می‌کنند و نیز کاربران شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی اخلال ایجاد شده و در نتیجه اینترنت در کشور ضعیف شده است.

علی مراد خبرنگار لبنانی که در روزنامه الاخبار مطلب می‌نویسد، در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به این اتفاق نوشت: کابل شرکت جی سی ایکس که اینترنت یمن را تامین می‌کند، فالکون نام دارد. این کابل از کابل سوئز از طریق دریای سرخ تا سریلانکا امتداد دارد. یک انشعاب از آن نیز اینترنت کشور‌های حاشیه خلیج ‏{فارس} را اعم از عمان، ایران، قطر، امارات، کویت، منطقه شرق عربستان و عراق تامین می‌کند.

وی در ادامه نوشت: به نظر می‌رسد نابغه‌ای که تصمیم بمباران درگاه اینترنت را در الحدیده یمن گرفته، گمان می‌کرده است فقط برای یمن مشکل به وجود خواهد آمد. این نابغه داده‌ها و نقشه شبکه اینترنت منطقه را چک نکرده است. در عربستان یک مشت پسربچه سرنوشت کشور و مردم را در دست دارند که سقف و پرش فکری شان بازی «PUBG» (پابجی) است.

حمله روز گذشته ائتلاف سعودی به صعده و الحدیده در یمن بیش از دویست زخمی و کشته برجای گذاشت. پس از حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به ساختمان ارتباطات در الحدیده، اینترنت یمن به طور کامل قطع شد.

گاف سعودی‌ها در حمله به مرکز اتصال اینترنت جهانی در یمن و ایجاد اختلال در شبکه اینترنتی کویت