ایران و عمان بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه تاکید کردند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان که برای دیداری دو جانبه با مقامات عمانی در مسقط به سر می برد، با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این دیدار از روند روبه گسترش روابط فی‌مابین ابراز خرسندی کرد و بر استمرار دیدار مسولان و مقامات دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین فعال شدن کمیته‌های تخصصی از جمله کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وی ضمن تبریک پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور تاکید کرد: روابط مردمی و فرهنگی ایران و عمان ریشه در تاریخ دارد و دو کشور توانسته اند بنای همکاری‌های ریشه‌دار و مستحکمی را پی‌ریزی نمایند.

وزیر امور خارجه همچنین از نحوه نگرش عمان نسبت به مسائل منطقه مبتنی بر گفت وگو و همکاری تقدیر کرد و ‌آن را تنها راه رفع مشکلات منطقه دانست.

امیر عبداللهیان با ابراز خرسندی از روند گسترش همکاری های تجاری فی‌مابین، از جمله افزایش مبادلات گفت: همکاری‌های تجاری و اقتصادی کشورهای منطقه با یکدیگر می‌تواند الگویی برای پایداری صلح و امنیت منطقه قلمداد شود.

بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی و منابع انسانی ایران، بر ارتقا همکاری‌های دو جانبه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه تاکید کرد.

طرفین در این دیدار بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه تاکید کردند.

ایران و عمان بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه تاکید کردند