۲۵۰ هزار نفر بیمار کرونایی را در ۲۳ ماه گذشته درمان کردیم

خبرگزاری ایرنا :

سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: در  بیست و سومین ماه مبارزه با ویروس کرونا در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته ایم و میزان فوتی روزانه به کمترین حد رسیده است.

وی با بیان این که بیماری فعلا کنترل شده است گفت: با وجود سویه جدید امیکرون و پایین آمدن میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید هموطنان مراقب باشند درگیر این سویه جدید نشوند.

رییس اداره بهداشت، درمان و امداد نیروی زمینی ارتش افزود: شاید این سویه جدید مرگ و میر ی کمتر داشته باشد اما میزان آلودگی آن خیلی بیشتر است و علائم سرما خوردگی را ایجاد می‌کند. معمولا نیاز به بستری نیست اما به هر صورت افراد را زمین گیر می کند مواظب باشند.

وی با تاکید بر این که مردم واکسیناسیون دز سوم را جدی بگیرند گفت: در نیروی زمینی ارتش تمام کارکنان وظیفه و رسمی ۲ دز واکسن آنها زده شده است و دز سوم را از حدود یکماه پیش شروع کردیم.

سرتیپ موذنی با بیان این که ما در چند ماه گذشته در ارتش فوتی نداشتیم و بیماری کاملا کنترل شده است گفت: مراکز آموزشی و فرهنگی ما که کارکنان وظیفه و دانشجویان دانشگاه افسری و درجه داری حضور دارندکاملا تحت کنترل است و مرزها مرتبا غربالگری می شوند.

رییس اداره بهداشت، درمان و امداد نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این که هنوز هم امن‌ترین اماکن تجمعی پادگان های نیروی زمینی است گفت: امیدواریم که بتوانیم مثل گذشته این پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیماری را مثل سابق انجام دهیم.

وی در ادامه گفت: در این ۲۳ ماه گذشته ۲۵۰ هزار نفر را به صورت سرپایی و بستری درمان کردیم و توانستیم بیش از ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای زمینی ارتش را واکسینه کنیم. علاوه بر ۲۸ بیمارستان ثابتی که داشتیم ۱۱ بیمارستان صحرایی و متحرک را در این مدت ۲۳ ماه راه اندازی کردیم.

سرتیپ موذنی با تاکید بر hین که  هرکجا که بحرانی بوجود آمد به موقوع حضور پیدا کردیم گفت: در سیستان و بلوچستان، قم، ‌رشت، گیلان، خرم آباد حضور پیدا کردیم. امیدواریم با آمادگی که برای مبارزه با این بیماریم پیدا کردیم بتوانیم مثل قبل کارهای خود را انجام دهیم.

https://dailybulletin.ir/15/01/2022/%db%b2%db%b5%db%b0-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d9%81%d8%b1-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%db%b2%db%b3-%d9%85%d8%a7%d9%87/