هزینه‌ اجرای مصوبه مجلس درباره دانش بنیان‌ها قابل تأمین است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، در تدوین و بررسی طرح جهش تولید دانش‌بنیان، وکلای مردم در خانه ملت اهدافی مانند اشتغالزایی، کمک به استارتاپ‌ها، توسعه فعالیت دانش‌بنیان‌ها و مقابله با آثار سوء تحریم‌ها را پیگیری و اقداماتی نظیر پرداخت تعهدات مالی معوق دستگاه‌های اجرایی به دانش‌بنیان‌ها، اضافه شدن 3 هزار میلیارد تومان به سرمایه کنونی صندوق نوآوری و شکوفایی، امکان هزینه‌بخشی از درآمد و امکانات مؤسسات، نهادهای عمومی غیردولتی برای دانش‌بنیان‌ها و… را به عنوان مهم‌ترین حمایت‌ها در این مصوبه قرار دادند.

سال 1389 آخرین بار بود که قانونی برای حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان تدوین شد و پس از آن هیچ قانونی نوشته نشد، حال آنکه حوزه تکنولوژی، علم، فناوری و دانش‌بنیان مرتبط به آن به صورت مستمر در حال تغییر است، این شرایط موجب شد که از ابتدای شکل‌گیری مجلس یازدهم و در 4 تیرماه 99، یعنی کمتر از یک ماه از شروع فعالیت مجلس یازدهم طرح جهش تولید دانش‌بنیان اعلام وصول و ساعت‌های بسیاری بر روی آن کار کارشناسی صورت گرفت.

بهارستان‌نشینان در مصوبه جهش تولید دانش‌بنیان تلاش کردند که بیش از 101 چالش شرکت‌های دانش‌بنیان را شناسایی و برای رفع مشکلات پیش روی شرکت‌های استارتاپی راهکارهای مناسب را پیش‌بینی کنند. با تأیید این مصوبه از سوی شورای نگهبان و اجرای درست دولت، شرکت‌های دانش بنیان از حاشیه به متن تولید می‌آیند.

بر همین اساس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در نامه‌ای به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان اعلام کرده که هزینه‌ اجرای مصوبه مجلس درباره دانش بنیان‌ها قابل تأمین است.

تصویری از نامه مخبر به آیت‌الله جنتی به شرح زیر است:

هزینه‌ اجرای مصوبه مجلس درباره دانش بنیان‌ها قابل تأمین است

هزینه‌ اجرای مصوبه مجلس درباره دانش بنیان‌ها قابل تأمین است