کودکان هوشمند ایرانی برای رقابت‌های جهانی چرتکه شناخته شدند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، رقابت ملی مسابقه محاسبات ذهنی با چرتکه 2022 PAMA در تهران برگزار و کودکان هوشمند ایرانی برای حضور در رقابت‌های سال ۲۰۲۲ روسیه شناخته شدند.

در این دوره از رقابت‌ها ۱۳۶ کودک هوشمند ایرانی با انجام چندین دور رقابت محاسبات ذهنی، قهرمانان خود را شناختند؛  این در حالی است که این کودکان دارندگان مقام قهرمانی مسابقاتی هستند که در آذرماه سال جاری با حضور ۵۷۲ کودک هوشمند ایرانی از ۲۱ استان و ۳۲ شهر کشورمان به فینال رقابت‌ها به میزبانی تهران راه یافته بودند.

مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی با چرتکه پاما که هر سال در یک کشور برگزار می‌شود، آخرین بار پیش از شروع کرونا در سال ۲۰۱۹ به میزبانی تایلند برگزار شده بود و جمهوری اسلامی ایران بالاترین رتبه را در بین سایر کشورها کسب کرده بود.

سال ۲۰۲۲ کشور روسیه میزبان بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه است و سال ۲۰۲۳ کشور ایران میزبان این مسابقات و شرکت‌کنندگان آن از سراسر جهان خواهد بود.

آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه باعث افزایش اعتماد به نفس، بهبود در تمرکز، تقویت حافظه و پرورش نیمکره‌های مغز می‌شود و به فرد کمک می‌کند تا بتواند از تمام ابعاد و توان مغز خود کمک بگیرد و در حوزهای مختلف پیشرفت کند.

کودکان هوشمند ایرانی برای رقابت‌های جهانی چرتکه شناخته شدند