شهید سلیمانی خود را مکلف به خدمت می‌دانست

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیدمحمد حسینی در همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی: مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» با بیان اینکه شهید سلیمانی ۴۱ سال برای امنیت ایران در جبهه‌های جنگ خدمت کرد، گفت: بنده از سال ۱۳۶۰ در لشکر ثارالله در خدمت ایشان، از نزدیک شاهد رشادت‌هایش بودم، بارها این شهید در جبهه‌های دفاع مقدس جانباز شد و پس از جنگ تحمیلی هم نیز، هر جا ندای مظلومیت را می‌شنید، خود را مکلف به خدمت می‌دانست و در همه ‌جا حضور داشت.

وی با اشاره به خدمات سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: مدافعان حقوق بشر در مواجهه با داعش هیچ اقدامی نداشتند اما سردار سلیمانی با همراهی ابومهدی المهندس به تنهایی وارد میدان مبارزه شدند و ادیان توحیدی هم به این موضوع اذعان دارند. بسیاری از انسان‌ها با ادیان مختلف با رشادت‌های این شهید از دست تروریسم نجات پیدا کردند.

حسینی تأکید کرد: سوریه از کشورهایی است که بعد از فلسطین و لبنان دارای زیارتگاه‌هایی است که برای مسیحیان بسیار مهم است. سه شهر مسیحی‌نشین در سوریه در اشغال داعش قرار گرفت که شهید سلیمانی برای نجات مردم و این شهرها بسیار تلاش کرد.

وی در ادامه سخنانش، گفت: در همین راستا، یک روزنامه‌نگار مسیحی نوشته بود «ما مدیون حاج قاسم هستیم و هیچ چیزی جز خیر و برکت از ایشان ندیدم و او بسیاری از مسیحیان و کلیساهای ما را نجات داد.»

حسینی بیان کرد: یک بانوی نقاش مسیحی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی تصمیم گرفت تصویر دست و انگشتر سردار شهید سلیمانی را ترسیم کند. ایشان بیان می‌کند، هرگاه به بخش کشیدن انگشتر می‌رسیدم، تمام غم و حزن مرا فرا می‌گرفت به شکلی که انگار یکی از نزدیکان خود را از دست داده‌ام. این اظهارات، بیانگر انسانیت است که حاج قاسم آن‌ را به خوبی نشان داد و امید است تمام ادیان بتوانند در کنار هم با صلح و آرامش زندگی کنند.

وی همچنین، عنوان کرد: در داستان داعش، ماهیت بسیاری از کشورهای غربی و آمریکا را دیدیم که حرف از امنیت و مقابله با تروریسم می‌زدند اما هدف‌شان دستیابی به چاه‌های نفتی خاورمیانه بود و آنها خودشان داعش را شکل دادند.

در این همایش که به همت مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها برگزار شد، علاوه بر شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و ایران در خصوص نقش سردار دلها در دفاع از حقوق پیروان ادیان و مبارزه با افراطی گری در منطقه، سخنرانی کردند.

در حاشیه این همایش، نمایشگاه عکسی با موضوع ظلم و اجحاف روا داشته شده از سوی دشمنان به ویژه داعش بر اقلیت‌های مسیحی، ایزدی و …. و زجرها و پیامدهای ناشی از آن و همچنین، تلاش‌های صورت گرفته از سوی مجاهدان به رهبری سردار شهید سلیمانی برای رفع این ظلم‌ها برپا شد.

همچنین از ویژه‌نامه‌های‌ نشریات سیاسی ـ اجتماعی الوحده به زبان عربی، اکو آو اسلام به زبان انگلیسی، ایران نوین به زبان اردو و سخن ایران به زبان روسی که با هدف معرفی ابعاد مختلف «مکتب سلیمانی» و «نقش آن در دیپلماسی فرهنگی ایران» به همت مؤسسه بین‌المللی الهدی منتشر شده‌اند، رونمایی به عمل آمد.

https://dailybulletin.ir/03/01/2022/%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d8%b3%d9%84%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%da%a9%d9%84%d9%81-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%aa-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%af%d8%a7/