کتابخانه خلبان شهید عباس بابایی روستای انداده راه‌اندازی شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر نهمین کتابخانه گروه جهادی شهدا مزین به نام شهید خلبان عباس بابایی با بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب در شهرستان جوین استان خراسان رضوی افتتاح شد و در اختیار مردم روستای «انداده» قرار گرفت.

این روستا دارای ۷۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر فاقد کتابخانه بود که این گروه جهادی با همکاری گروه کتاب رادیو فرهنگ و خیرین این کتابخانه را برپا کردند. در این کتابخانه، کتاب‌های کمک‌درسی، رمان، تاریخ، داستان، کودک و نوجوان و همچنین لوح فشرده و کتاب صوتی است و تلاش شده است تمام سلایق در این کتابخانه تأمین شود.

این کتابخانه باحضور بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، امام جمعه، فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی، فرماندار سپاه شهرستان جوین افتتاح شد.

گروه جهادی شهدا تاکنون کتابخانه‌هایی مزین به نام شهید خرازیدر روستای سیبن، کتابخانه شهید ابراهیم هادی در شهرستان دامغان، کتابخانه شهید حاج احمد کاظمی در حومه رشت، «کتابخانه شهدای خوئین» در استان زنجان، کتابخانه شهید همت در روستای امامزاده ابوالحسن (ع) شهرری، کتابخانه حاج احمد متوسلیان و هفتمین کتابخانه خود را به نام «شهدای ملوند» در روستایی حوالی سبزوار، هشتمین کتابخانه شهید سلیمانی در شهرستان خدابنده دایر کرده است. محسن اسماعیلی مدیریت این گروه جهادی را برعهدا دارد.

کتابخانه خلبان شهید عباس بابایی روستای انداده راه‌اندازی شد