«بینوایان» و «ذهن زیبا» در تلویزیون

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از معاونت سیما، مینی سریال بینوایان به کارگردانی تام شانکلند محصول ۲۰۱۸ انگلستان است بر اساس رمانی فرانسوی به همین نام ساخته شده است.
رمان بینوایان، اثر کلاسیکی از ادبیات فرانسه به قلم ویکتور هوگو یکی از آثار شاخص ادبیات جهان است، که زندگی مردی به نام ژان والژان که به دست مفتش های ژاورت دستگیر می شود را نشان می دهد. این رمان بیان گر تیره روزی و تنگدستی طبقه فقیر جامعه در فرانسه ناآرام پس از ناپلئون است. از این رمان آثار سینمایی و تلویزیونی بسیاری تا کنون ارائه شده که تام شانکلند در سال ۲۰۱۸ یک نسخه جدید از آن را به صورت یک مجموعه تلویزیونی ارائه داده است.
در این سریال دومینیک وست، دیوید اویلوو، عدیل اختر، لی لی کالینز و الی بمبر به هنرمندی پرداخته‌اند.
مینی سریال هفت قسمتی بینوایان، به مدیریت دوبلاژ افشین زی نوری، ترجمه وحید جانفرسا و صدابرداری اکبر صالحی برای پخش از تلویزیون آماده شده است.
علی همت مومیوند، سعید مظفری، اکبر منانی، بهروز علی محمدی، ناهید امیریان و شراره حضرتی از جمله دوبلورهایی هستند که صداپیشگی کاراکترهای سریال را به عهده داشته اند.
این مینی سریال که برای اولین بار از شبکه چهار سیما در تیرماه ۱۳۹۹ روی آنتن رفت، بنا بر درخواست بینندگان مجدد در جدول پخش این شبکه قرار گرفت.
بینوایان، به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما، از بامداد یکشنبه ۱۹ دی ماه، ساعت ۱۲ از شبکه چهار سیما پخش و ساعت‌ ۱۱ و  ۱۸ روز بعد بازپخش می شود.

ذهن زیبا در شبکه پنج

سریال جدید و کره ای ذهن زیبا، به کارگردانی مو وان لی از شنبه ۱۸ دی ماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه پنج سیما میرود.

این سریال در ژانر عاشقانه، درام و پزشکی محصول ۲۰۱۶ کره جنوبی است و هنرمندانی همچون جانگ هیوک، پارک سو دم، یان هون مین، پارک سو یانگ و … در آن نقش آفرینی کرده اند.
در خلاصه داستان این سریال کره ای آمده است: لی یونگ اوه یک جراح مغز و اعصاب نابغه است که پس از اتمام تحصیل در خارج از کشور، برای خدمت به هموطنانش به کره بر می گردد و در بیمارستانی که پدرش رئیس آن است مشغول به کار می شود.
بعد از مدتی او به عنوان یکی از حاذق‌ترین و بهترین جراحان کشور کره در زمینه مغز و اعصاب معرفی می شود اما یونگ اوه به دلیل اختلال شخصیت ضد اجتماعی، فاقد همدلی نسبت به بیماران خود است.  یونگ با دختری به نام جین سونگ آشنا می شود و …
مجموعه نمایشی ذهن زیبا، از شنبه تا چهارشنبه هر هفته هر شب ساعت ۲۳ از شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود و روز بعد ساعت ۱۱ قبل از ظهر و ۱۹ بازپخش دارد.

«بینوایان» و «ذهن زیبا» در تلویزیون