تولد بهزاد فراهانی و آوازخوانی رضا یزدانی در یک برنامه هنری

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، این برنامه عصر جمعه یکم بهمن ماه در تماشاخانه استاد جوانمرد خانه تئاتر برگزار شد که در آغاز آن کامران شهلایی دبیر نهمین دوره، گزارشی از روند برگزاری این دوره از جایزه ارائه داد.

به گفته او، تعداد آثار رسیده به مسابقه در بخش تالیف ۲۰۱ جلد در ۲۳۸ عنوان از ۴۶ ناشر و در بخش ترجمه ۹۸جلد در ۱۰۵ عنوان از ۲۸ ناشر بوده است . در بخش تالیف نشر نیو با ۴۸ عنوان کتاب و در بخش ترجمه نشر افراز با ۲۶ عنوان بیشتر آثار ارائه شده به این دوره را داشتند.
در ادامه حمیدرضا نعیمی رییس انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران سخنرانی خود را انجام داد.
در بخش بعدی، ناشران برگزیده این دوره معرفی شدند. در بخش ترجمه نشر  «بیدگل» و در بخش تالیف نشر «نیو» مورد تقدیر قرار گرفتند .
در ادامه، تقدیر از محمد رحمانیان با پخش مستندی درباره این هنرمند و با خوانش یادداشتی از حمید امجد، دیگر هنرمند تئاتر برگزار شد، برای تقدیر از رحمانیان، محمود دولت آبادی روی صحنه رفت و تندیس نهمین دوره انتخاب برتر آثار ادبیات نمایشی را به او اهدا کرد. رحمانیان هم این تندیس را به عباس معروفی، دیگر نویسنده ایرانی تقدیم کرد .
سپس رضا یزدانی، خواننده، ترانه‌ای از محمد رحمانیان را اجرا کرد.

جوایز برگزیدگان به شرح زیر اهدا شد:

در بخش مترجم برگزیده هیئت داوران این دوره، متشکل از شهرام زرگر ، اصغر نوری و ساناز فلاح‌فرد برگزیدگان این بخش را بدون اولویت به شرح زیر اهدا کردند:
حمید دشتی برای ترجمه نمایشنامه «خرس‌های قطبی» نوشته مارک هَدِن از نشر «روزنه»

 محمد منعم برای ترجمه نمایشنامه «چرخ» نوشته زینی هریس از نشر «بیدگل»
و همچنین هیئت داوران از صدرا صباحی برای ترجمه نمایشنامه »داستان خانواده» نوشته بیلانا سربلانژویچ از نشر «مات» تقدیر کرد .

 در بخش تالیف هیئت داوران متشکل از محمد چرم‌شیر، شهرام کرمی و محمد طلوعی دیپلم افتخار ، تندیس و جایزه نقدی این دوره را بدون اولویت به آثار زیر اهدا کردند:
 حمید رضا آذرنگ برای نمایشنامه «خداحافظی نکردی با نجمه، سورچی» از نشر «ورا»
 محمد رضایی‌راد برای نمایشنامه «صدای آهسته و یک نمایشنامه دیگر» از نشر «بیدگل»

 در بخش برگزیده کتاب اول از مژگان شعبانی به خاطر نمایشنامه «زنهار» از نشر «نسک» تقدیر شد.

در پایان برنامه محمد رحمانیان و گروهش بخش‌هایی از تازه‌ترین اثر او را با عنوان « گل پسند » را نمایشنامه‌خوانی کردند .
 مراسم تولد هفتاد و هفت سالگی بهزاد فراهانی، پایان بخش نهمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران بود .

این برنامه با حمایت مجموعه فیدیبو ، شرکت عطر فاندلینگ و اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد.
محمود دولت‌آبادی ، بهزاد فراهانی ، جمشید جهان‌زاده ، فرزانه نشاط خواه ، میترا حجار، اندیشه فولادوند ، علی عمرانی ، محمد عارف ،  ناصر آقایی، حسین مسافر آستانه ، محمدرضا خاکی ، سینا رازانی ، حسن علیشیری ، محمدامیر یاراحمدی ، بهرام ابراهیمی ، امین میری ، یوسف باپیری، سامان خلیلیان ،غلامرضا شهبازی، سعید حسنلو، علی میرزا عمادی، آرام محضری ، مریم منصوری ، شادی صیادی ، سمیه نصر الهی و محمد باقر نباتی مقدم از جمله مهمانان این مراسم بودند که اجرای آن را علیرضا غفاری به عهده داشت.

تولد بهزاد فراهانی و آوازخوانی رضا یزدانی در یک برنامه هنری

تولد بهزاد فراهانی و آوازخوانی رضا یزدانی در یک برنامه هنری