کیش میزبان سه رویداد بین المللی تکواندو

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در جلسه شورای اجرایی اتحادیه تکواندو آسیا که سال گذشته با حضور «کی سوک لی» رئیس و سیدمحمد پولادگر نایب رئیس اتحادیه تکواندو آسیا و سایر اعضا به صورت آنلاین برگزار شد ایران توانست جواز پنجمین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (2G) و یازدهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا (2G) در سال ۲۰۲۱ را بدست آورد.

پیش از این قرار بود چهارمین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو به میزبانی فلسطین برگزار شود که این کشور برای این دوره انصراف داد؛ با اعلام آمادگی کشورمان و رأی‌گیری صورت گرفته، فدراسیون تکواندو ایران این دوره از رقابت‌ها را در سال ۲۰۲۲ میزبانی خواهد کرد و برگزاری پنجمین دوره این مسابقات در سال ۲۰۲۳ به فلسطین واگذار شد.

بر همین اساس چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی، یازدهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا و سی‌ویکمین دوره رقابت‌های جام فجراسفندماه به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی از ابتدا دارای گرید دو بود اما جام باشگاه‌های آسیا و جام فجر از گرید یک برخوردار بود که این رقابت‌ها نیز G2 شده است. قرار است این مسابقات در جزیره کیش برگزار شود.

کیش میزبان سه رویداد بین المللی تکواندو