واکنش مربی تیم ملی کشتی به سفر آزادکاران به آمریکا

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم منتخب کشتی آزاد ایران قرار است روز ۲۳ بهمن در قالب یک مصاف دوستانه در آمریکا با تیم ملی این کشور مبارزه کنند؛ مصافی که در حاشیه رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ از سوی متولیان کشتی آمریکا به فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد داده شد.

به هر حال برخی از آزادکاران عنوان‌دار کشورمان از سوی کادر فنی انتخاب شدند تا در این دیدار دوستانه در آرلینگتون دالاس ایالت تگزاس با رقبای آمریکایی خود «سرشاخ» شوند.

در همین راستا احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد در یک برنامه تلویزیونی در واکنش به سفر آزادکاران منتخب به آمریکا گفت: آمریکا در سال‌های اخیر یکی از ابرقدرت‌های کشتی دنیا بوده و در نروژ هم که در چند وزن آنها را شکست دادیم، باز از ما بالاتر قرار گرفتند. آنها در المپیک گذشته با ۵ کشتی گیر ۵ مدال گرفتند. بچه‌های ما هر چه با آنها کشتی بگیرند به سود ماست.

وی افزود: در رقابتهای جهانی نروژ نشان دادیم به آمریکایی‌ها نزدیک شده ایم و امیدواریم به زودی از آنها سبقت بگیریم. این یک مسابقه دوستانه است اما هدف اصلی ما مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی سال ۲۰۲۲ است. نتیجه مصاف دوستانه با آمریکا خیلی برای کادرفنی مهم نیست و صرفاً می‌خواهیم با یکی از ابرقدرت‌های کشتی دنیا مبارزه کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علاوه بر آزادکاران منتخب قرار است، محمدهادی ساروی فرنگی کار عنوان دار کشورمان نیز به آمریکا اعزام شود. ساروی که دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم را در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ بر تن داشت، توانست با کسب یک مدال برنز در المپیک و یک مدال طلای جهان به جمع بزرگان این رشته وارد شود.

واکنش مربی تیم ملی کشتی به سفر آزادکاران به آمریکا