برای کسب مدال اینجا هستم/ قایقرانان ایران در آب می جنگند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، «پدرو سنا» پس از قطعی شدن همکاری‌اش به عنوان سرمربی تیم ملی آب‌های آرام همزمان با حضور رئیس فدراسیون در کنگره جهانی، شنبه ۱۳ آذر وارد ایران شد و از پایان هفته با آغاز اردوهای تیم ملی، رسماً شروع به کار خواهد کرد. او سابقه‌ی هدایت تیم ملی ژاپن در المپیک توکیو و تیم ملی برزیل در المپیک ریو را در کارنامه دارد.

سرمربی برزیلی تیم ملی آب‌های آرام در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع همکاری با کشورمان گفت: خیلی خوشحالم که در ایران هستم. در مدت کوتاهی که اینجا بودم ورزشکاران را به صورت کلی بررسی کردم البته پیش از این هم با قایقرانان ایران آشنایی داشتم. هدف فعلی ما کسب مدال‌های متعدد در بازی‌های آسیایی هانگژو چین در سال آینده است و پس از آن برای المپیک پاریس برنامه داریم که البته بخش زیادی از این برنامه‌ها به صورت همزمان خواهد بود.

وی ادامه داد: قدم به قدم پیش می‌رویم. در جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون داشتیم در خصوص همین موضوع صحبت کردیم که بتوانیم برنامه مد نظر را در بازه‌های زمانی مشخص روزانه، هفتگی و ماهیانه اجرا کنیم تا نتیجه‌ی خوبی در هانگژو به دست بیاوریم. من برنامه روز به روز فعالیت‌ها را به فدراسیون ارائه دادم و در یک همکاری مشترک پیش خواهیم رفت.

وی درباره توان ورزشکاران قایقرانی ایران اظهار کرد: ورزشکاران ایران پتانسیل بالایی دارند و می‌شود روی آن‌ها حساب کرد. آن‌ها با انگیزه تلاش می‌کنند تا به هدفشان برسند. کافی است تکنیک و مسائل فنی را به تمرینات بچه‌ها اضافه کنیم تا بهترین نتایج را شاهد باشیم. سعی می‌کنیم که آنها را به اوج آمادگی برسانیم تا از تمام پتانسیل‌شان استفاده کنند.

برای کسب مدال اینجا هستم/ قایقرانان ایران در آب می جنگند

پدرو در پاسخ به این سوال که «شناخت قبلی‌ات از ورزشکاران ایرانی چقدر است؟» پاسخ داد: من در مسابقات جهانی، المپیک و انتخابی المپیک که با ژاپن حضور داشتم قایقرانان ایران را دیدم و تا حد زیادی از توانایی آن‌ها خبر دارم. برنامه تمرینی بسیار سخت و فشرده‌ای را برای ورزشکاران طراحی کردم، چون با شناختی که از ورزشکاران ایران در مسابقات گذشته به دست آوردم، آن‌ها می‌توانند با تلاش بیشتر خیلی بهتر باشند.

وی افزود: ویژگی خاص ورزشکاران ایران که در بسیاری از کشورها شاید وجود نداشته باشد این است که آن‌ها قدرتشان زیاد است و در آب برای کسب بهترین نتیجه می‌جنگند.

سرمربی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام ایران درباره برنامه‌اش برای رشد رده‌های سنی پایه بیان کرد: پرورش رده‌های سنی پایه جز اهداف اصلی ماست. من فعالیتم در مربیگری را با آموزش به رده‌های پایه شروع کردم و اولین شغلم در برزیل آموزش قایقرانی به نونهالان و نوجوانان و توسعه قایقرانی بود و جزء تخصص‌هایم است. بعضی از ورزشکارانی که از کودکی زیر نظر من آموزش دیده‌اند، امروز در رده‌های جهانی و بین‌المللی مدال کسب می‌کنند.

پدرو سنا در آخر بیان داشت: فعلاً همه ورزشکاران را ندیده‌ام و منتظرم تا زمانی که اردوها شروع شد با آن‌ها ملاقات کنم و بیشتر با آن‌ها آشنا بشوم. قرار شده یک هفته اردو داشته باشیم تا هم من با تعداد زیادی از ورزشکاران آشنا شوم و هم پس از یک هفته تمرین تست انتخابی داشته باشیم و پس از این دوره می‌توانم بهتر و بیشتر راجع به تیم ایران و برنامه پیش رو صحبت کنم.

برای کسب مدال اینجا هستم/ قایقرانان ایران در آب می جنگند