تلاش فرنگی‌کار المپیکی برای جبران ناکامی و بدشانسی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، «علیرضا نجاتی» نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های المپیک توکیو را می‌توان یکی از بزرگترین ناکامان کاروان کشتی ایران در این بازی‌ها خواند. او که در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان خوش درخشید و با کسب مدال برنز به یکی از پدیده‌های کشتی فرنگی تبدیل شد، در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نتوانست عرض اندام کند و در همان گام نخست حذف شد.

هر چند که او معتقد بود این ناکامی به دلیل بدشانسی، ابتلا به بیماری و همچنین مصرف داروهای مختلف رخ داد، اما اهالی کشتی از او انتظار داشتند در المپیک توکیو به روی سکو برود.

علیرضا نجاتی با توجه به این اتفاقات در نظر دارد دوباره با حضور در چرخه انتخابی استارت بزند و این بار در وزن ۶۳ کیلوگرم به ترکیب تیم ملی بازگردد. او که این روزها زیر نظر روح‌الله میکائیلی در زادگاهش یعنی شهر قم تمرین می‌کند باید کار خود را با حضور در جام تختی آغاز کند.

ملی‌پوش المپیکی ایران در خصوص آخرین وضعیتش اظهار داشت: هر چند قرار است در وزن ۶۳ کیلو کشتی بگیرم، اما همچنان تابع نظر کادر فنی تیم ملی هستم تا مربیان در خصوص وزنم و مسابقاتی که باید در آن شرکت کنم، تصمیم‌گیری کنند. چرخه انتخابی برای ما کاملاً مشخص است و می‌دانیم که کجا باید کشتی بگیریم. ضمن اینکه فکر می‌کنم نفرات برتر جام تختی هم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند.

وی به فراز و نشیب‌هایی که در سال ۲۰۲۱ با آنها دست به گریبان بود اشاره کرد و گفت: بعد از جهانی سال ۲۰۱۹ دیگر نتوانستم مدالی بگیرم، چراکه اتفاقاتی افتاد که واقعاً دست خودم نبود. مدام با بدشانسی روبرو بودم و با بیماری و آسیب‌دیدگی مواجه شدم که به ناچار باید آنتی بیوتیک مصرف می‌کردم. طبیعتاً همین مسائل باعث شد تا در المپیک هم دچار مشکل شوم که البته این اتفاقات در ورزش حرفه‌ای، طبیعی است.

نجاتی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با پایان یافتن دوران بدشانسی و ناکامی، روزهای خوب و موفقی را در سال ۲۰۲۲ داشته باشم و مطمئناً برای رسیدن به اهدافم از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

تلاش فرنگی‌کار المپیکی برای جبران ناکامی و بدشانسی