پرسپولیس مقابل قعرنشین لیگ متوقف شد/ استقلال با پدیده در صدر ماند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از بازی‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال که امروز شنبه آغاز شد، تیم‌های پرسپولیس و پدیده مشهد به مصاف هم رفتند. این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک – یک ‏‬به پایان رسید.

در این مسابقه که از ساعت ۱۵ در ورزشگاه ثامن مشهد آغاز شد، مسعود زائر (۳۱- گل به خودی) برای پرسپولیس و وحید امیری (۴۵- گل به خودی) برای پدیده گلزنی کردند.

به این ترتیب پرسپولیس ۲۹ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال از رسیدن به صدر جدول بازماند. پدیده هم که پیش از این با سه امتیاز در قعر جدول قرار داشت، با این تساوی چهار امتیازی باقی ماند و از رده شانزدهم تکان نخورد.

ترکیب پرسپولیس و پدیده؛ نیمکت نشینی سیدجلال حسینی

پرسپولیس در این بازی با ترکیب حامد لک، فرشاد فرجی، علی نعمتی، سعید آقایی، مهدی شیری (۷۸ – مهدی شیری)، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر (۵۲ – مهدی عبدی) بازی کرد.

پدیده هم با سعید جلالی راد، محمد حسین حیدری، محمد احسان حسینی، مجتبی بیژن، صادق صادقی (۷۹ – میلاد کمندانی)، علی طاهران، مهرداد بایرامی (۶۵ – امیرحسین نعمتی)، مهدی شریفی (۶۱ – محمد محمدزاده) حسام پورهاشم، مسعود زائر و رحمان جعفری (۷۹ – معراج پورتقی) مقابل پرسپولیس به میدان آمد.

پرسپولیس مقابل قعرنشین لیگ متوقف شد/ استقلال با پدیده در صدر ماند
عکس تیمی بازیکنان پرسپولیس

تساوی در نیمه نخست با دو گل به خودی

پرسپولیس در نیمه نخست نسبت به پدیده بازی هجومی تری را به نمایش گذاشت و چند بار تا محوطه جریمه پدیده پیش رفت. عیسی آل کثیر یک بار در دقیقه ۹ و یک بار در دقیقه ۱۲ صاحب موقعیت شد اما در گلزنی موفق عمل نکرد.

پرسپولیس در دقیقه ۳۱ صاحب یک ضربه کاشته شد و مسعود زائر بازیکن تیم پدیده با یک ضربه سر به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد. پرسپولیس این برتری خود را تا دقیقه آخر نیمه نخست حفظ کرد اما در شرایطی که همه در انتظار شنیدن سوت پایان نیمه از سوی محمدحسین زاهدی فرد داور مسابقه بودند، این بار نوبت تیم پدیده بود که در موقعیتی مشابه و این بار با ضربه سر وحید امیری (بازیکن پرسپولیس) با گل به خودی کار را در دقیقه ۴۵ به تساوی بکشد.

پرسپولیس مقابل قعرنشین لیگ متوقف شد/ استقلال با پدیده در صدر ماند
شادی گل بازیکنان پرسپولیس

نیمه دوم؛ نمایش ضعیف پرسپولیس

پرسپولیس در نیمه دوم برای به ثمر رساندن گل دوم جلو کشید. عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس در این نیمه مصدوم شد و در دقیقه ۵۲ جای خود را به مهدی عبدی داد. سرخپوشان در این نیمه هم بر بازی تسلط داشتند اما در خلق موقعیت صد درصد گل ناکام ماندند. حملات پرسپولیس با دفاع فشرده پدیده و دوندگی زیاد بازیکنان این تیم راه به جایی نبرد.

یکی از فرصتهای خوب پرسپولیس در دقیقه ۷۷ به دست آمد؛ جایی که سیامک نعمتی در یک رفت و برگشت در محوطه جریمه پدیده صاحب توپ شد اما ضربه او بعد از برخورد با مدافع پدیده راهی کرنر شد. پدیده هم که روی ضد حملات پرسپولیس و استفاده از فضای پشت مدافعان این تیم برنامه داشت، نتوانست به گل دوم برسد تا بازی با نتیجه تساوی یک – یک به پایان برسد.

پرسپولیس مقابل قعرنشین لیگ متوقف شد/ استقلال با پدیده در صدر ماند

اخطاری‌های مسابقه

محمدحسین زاهدی فرد داور مسابقه در این دیدار به مهرداد بایرامی، معراج پورتقی، سعید جلالی راد، احسان حسینی و مسعود زائر از پدیده و سعید آقایی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد. البته زائر در دقیقه ۹۲ و حسینی در دقیقه ۹۴ با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شدند.

پرسپولیس مقابل قعرنشین لیگ متوقف شد/ استقلال با پدیده در صدر ماند